Slovakia Challenge

svk-turnaj.png
První etapa jediného turnaje Challenge Tour na Slovensku přišla v letech 2014 až 2016. Už tehdy se hrálo v resortu Penati, kam se turnaj v roce 2019 po dvouleté pauze vrací.
Sledujte nás:
Penati

Milníky turnaje

2014

Premiérový ročník turnaje Challenge Tour na Slovensku vyhrál Skot Andrew McArthur a to stylem start-cíl, když za celý turnaje zahrál jediné bogey. Z domácích hráčů nikdo cutem neprošel, nejlepším Čechem na turnaji byl šedesátý Filip Mrůzek.

2015

Druhý ročník turnaje Slovakia Challenge ovládl Španěl Borja Virto Astudillo, který o svém prvním titulu na Challenge Tour rozhodl na poslední jamce. Se skóre -17 vyhrál o ránu před Portugalcem Ricardem Gouveiou. Ze slovenských ani českých hráčů cutem nikdo neprošel.

2016

Třetím šampionem slovenského turnaje Challenge Tour se stal Nor Espen Kofstad, který se navíc díky tomu kvalifikoval na olympijské hry do Rio de Janeira. O svém vítězství rozhodl až v play-off nad Francouzem Romainem Langasquem. Z českých hráčů skončil nejlépe padesátý Jan Cafourek.

2019

Návrat turnaje Challenge Tour na Slovensko po dvouleté přestávce skončil vítězně pro Velšana Rhyse Enocha, který za sebou nechal se skóre -18 o ránu Joshe Geara z Nového Zélandu. Z Čechů obsadili příčky na konci druhé desítky Stanislav Matuš a Jan Cafourek.

2020

Turnaj byl v roce 2020 kvůli celosvětové pandemii koronaviru Covid-19 zrušen.

Fotogalerie

Naši partneři

DD REAL European Tour raiffeisen-bank_238x200px.jpg Pilsner Urquell
Škoda Emirates čgf_238x200px.jpg praha_238x200px.jpg
Všichni partneři

Máte zájem s námi spolupracovat?

Kontaktujte nás

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Ok