D+D REAL Czech Masters

Czech Masters
Jediný turnaj nejvyšší mužské evropské golfové série European Tour v České republice, který se od roku 2014 hraje na hřišti resortu Albatross nedaleko Prahy. Ti nejlepší hráči světového golfu v konfrontaci s českou profesionální i amatérskou špičkou, to je D+D REAL Czech Masters.
Sledujte nás:
Czech Masters 8

Milníky turnaje

2014

Premiérový ročník turnaje, který vyhrál Velšan Jamie Donaldson. Ten si díky vítězství zajistil místo v týmu Evropy na Ryder Cupu, na kterém následně rozhodl o evropském vítězství. Fanoušci se ještě museli obejít bez české účasti ve víkendových kolech.

2015

Zatímco napoprvé Thomas Pieters cutem na Albatrossu neprošel, při druhém pokusu už dokráčel až na vrchol. A dočkali se také čeští fanoušci, když cutem prošli profesionál Filip Mrůzek a amatér Vítek Novák.

2016

Turnaj plný hvězd, kterým vévodili John Daly a Lee Westwood, ovládl naprosto senzačně levoruký Američan Paul Peterson. Čeští fanoušci pak mohli o víkendu opět držet palce profesionálovi Filipu Mrůzkovi.

2017

Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku turnaje byl dvojnásobný major šampion, Němec Martin Kaymer. Nejen on, ale i Darren Clarke nebo John Daly, se nevypořádali s nepříjemným deštěm během druhého kola a nedali cut. To se nepodařilo ani žádnému českému hráči, rána chyběla Filipu Mrůzkovi s Alešem Kořínkem. Z vítězství se radoval Jihoafričan Haydn Porteous.

2018

Pátý ročník přilákal do Prahy opět řadu golfových hvězd a jedna z nich hrála dokonce až do posledních jamek finálového kola o titul. Trojnásobného major šampiona Pádraiga Harringtona ale na posledních jamkách přetlačil Ital Andrea Pavan, který si tak připsal své premiérové vítězství na European Tour. Z českých hráčů neprošel cutem jediný.

2019

Šestý ročník turnaje D+D REAL Czech Masters ovládl Belgičan Thomas Pieters, který na Albatrossu vyhrál podruhé ve své kariéře. Z českých hráčů nikdo cutem neprošel, stejný osud potkal také největší hvězd turnaje Ernieho Else.

2020

Turnaj byl zrušen kvůli koronaviru COVID-19.

2021

Sedmý ročník D+D REAL Czech Masters vyhrál Američan Johannes Veerman, který v dramatickém finiši udolal se skóre -15 všechny své soupeře včetně nakonec čtvrtého Henrika Stensona. Jednalo se také o historický turnaj pro český golf, když cutem prošli hned čtyři hráči a Filip Mrůzek zaznamenal díky dělenému 12. místu nejlepší český výsledek na European Tour v historii.

Fotogalerie

Napsali o nás

Další články o turnaji na GolfExtra.cz

Naši partneři

DD REAL European Tour raiffeisen-bank_238x200px.jpg Pilsner Urquell
Škoda Emirates čgf_238x200px.jpg czech-tourism_238x200px.jpg
Všichni partneři

Máte zájem s námi spolupracovat?

Kontaktujte nás

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Ok