Ján Friesz

22.2.1996
S golfem začal v pěti letech, a když o dva roky později dostal svůj první driver, spal s ním dva týdny v posteli. Za největší golfový zážitek považuje svůj druhý turnaj European Tour na Albatrossu v roce 2016, kde druhé kolo za 71 ran (-1) považuje za zlomové ve své kariéře.
Sledujte mě:
Ján Friesz

Golfové milníky

2001

Poprvé se setkal s golfem. Když o dva roky později dostal svůj první driver, dva týdny s nám spal v posteli.

2011

Na slovenském šampionátu ve hře na rány obsadil ve svých 15 letech překvapivé třetí místo, když před ním zůstaly pouze legendy slovenského golfu Juraj Zvarík a Pišta Páleník.

2013

Na svém domácím hřišti Black Stork ve Veľkej Lomnici vyhrál svůj první slovenský šampionát, a to jamkovku, když ve finále porazil v krásném souboji Petera Valáška. O rok později titul obhájil a vyhrál také Slovak Amater Open.

2014

Na Penati si zahrál poprvé turnaj Challenge Tour. První kolo i kvůli obrovské nervozitě došel za 88 ran (+16), druhé ale zvládl v paru.

2015

Koncem srpna si vyzkoušel poprvé European Tour na D+D REAL Czech Masters, na konci roku se pak přestoupil k profíkům.

2016

Když při své druhé účasti na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu ve druhém kole pokořil par hřiště, převrátil se mu golfový život vzhůru nohama. Dostal obrovský impuls a novou chuť do práce a tréninku.

Fotogalerie

Napsali o mně

Další články o hráči na GolfExtra.cz

Máte zájem s námi spolupracovat?

Kontaktujte nás

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Ok